У період з лютого 2022 року по квітень 2024 року благодійна допомога не надходила

Правові засади залучення благодійної допомоги


Конституція України, Цивільний кодекс України, Закон України "Про дошкільну освіту", Бюджетний кодекс України

Закон України ''Про благодійну діяльність та благодійні організації''

Міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України

Постанова Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. N 1222 ''Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування''

Лист МОН України від 09.04.2012 №1/9-272 ''Щодо благодійних внесків''

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.04.11 №1/9-289 ''Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків''

Лист МОН України від 28.04.2010 №1/9-290 ''Щодо здійснення благодійних та спонсорських внесків''


• Благодійництво – добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб у поданні набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги; специфічними формами благодійництва є меценатство і спонсорство;
• Благодійна діяльність – добровільна безкорислива діяльність благодійних організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності;

• Благодійники – фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувачів благодійної допомоги;

• Набувачі благодійної допомоги – дошкільні, загальноосвітні, позашкільні заклади освіти, їх учасники навчально-виховного процесу (учні, вчителі, батьки), які потребують і отримують благодійну допомогу;

• Меценатство – добровільна безкорислива матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними особами набувачів благодійної допомоги;

• Спонсорство – добровільна матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними та юридичними особами набувачів благодійної допомоги з метою популяризації виключно свого імені (найменування), свого знака для товарів і послуг.

На виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.04.2011р. №1/9-289 "Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків", з метою інформування громадськості стосовно ефективності та прозорості використання добровільних пожертвувань та їх ретельного бухгалтерського обліку ми створили нову рубрику на сторінках свого сайту, в якій систематично будемо розміщувати інформацію щодо залучення та використання благодійної та спонсорської допомоги у нашому дитячому садку.

Всі товари, подарунки, придбання оприбутковані в централізованій бухгалтерії Управління освіти Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради.

Прийом благодійних внесків Адміністрацією ЗДО № 414 здійснюється на добровільній основі з обов'язковим оформленням відповідної документації та бухгалтерського обліку.

Реквізити для перерахування благодійних коштів для покращення матеріально-технічної бази ЗДО № 414

ЄДРПОУ 02146305 УОА Холодногірського р-ну ХМР

Благодійні внесники р/р UА 198201720314281009301023188

МФО 820172 Державна казначейська служба України м.Київ

ПАМ’ЯТКА батькам,

які планують здійснити благодійний внесок до на закладу ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

1. Благодійна діяльність регламентується законодавчими актами та нормативними документами (перелік додається).
2. Благодійні внески можуть бути виключно добровільними! Допомагати закладу чи ні – це Ваше особисте рішення. Ніхто не може контролювати здійснення Вами благодійної допомоги.
3.Переказ благодійних внесків Ви можете здійснити на спеціальний розрахунковий рахунок навчального закладу, що розміщений на інформаційному стенді та на сайті навчального закладу, через каси банку, інтернет-банкінг, платіжні системи тощо. У будь-якому обраному Вами варіанті обов’язковим є відповідне оформлення у бухгалтерському обліку.
4. Якщо благодійний внесок робиться у грошовій формі слід зазначати цілі, на які внесок призначається (обговорений на засіданні Ради навчального закладу трирічний план розвитку матеріально-технічної бази навчального закладу розміщений на сайті навчального закладу). Якщо благодійник не вказує цілі, то керівник навчального закладу може направити благодійні кошти на першочергові потреби, пов’язані виключно з основною діяльністю.
5. Благодійник має право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійних внесків, у тому числі шляхом отримання інформації на письмовий запит, участі в загальних зборах батьків, де вирішуються питання надання благодійної допомоги та/чи заслуховується звіт батьківського комітету (ради) про використання благодійної допомоги. Ви можете вимагати позачергові звіти батьківських комітетів (рад) про використання благодійної допомоги.
6. Благодійник має право отримувати звіт про використання внесків.
8.Щомісячний звіт адміністрації навчального закладу щодо залучення та використання благодійних внесків у рекомендованій Департаментом освіти формі повинен розміщуватися на сайті та інформаційному стенді навчального закладу.
9. Ви маєте знати про обов’язковість щорічного звітування керівника навчального закладу на загальних зборах (конференціях) педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради та громадськості.
10.У разі примусового збору коштів, фактів дискримінації дітей або порушення вимог діючого законодавства України Ви завжди можете звернутися за Телефонами Довіри до громадських приймалень депутатів Харківської міської ради 7 скликання (номери телефонів розміщені на офіційному сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету http://www.city.kharkov.ua або Управління освіти Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради.
Холодногірський район - 725-86-63
Кiлькiсть переглядiв: 1529

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.